Naši školu již více než pět let navštěvuje Míša – těžce tělesně postižený chlapec, nyní již plně upoutaný na invalidní vozík. Snažíme se zajistit, aby jeho vzdělávání mělo srovnatelné podmínky jako vzdělání všech ostatních žáků.
Ve čtvrtek 21. března jsme si všichni v naší třídě 4.B vzali na každou nožku jinou ponožku a podpořili jsme tak všechny lidi s Downovým syndromem. Ponožky jsou symbolem proto, že když se dají patami k sobě, vytvoří dohromady písmeno X připomínající příčinu tohoto onemocnění, poruchu chromozomu X.
Čtenářské kluby 5. – 9. třídy se dne 28. 3. 2019 poprvé přidaly k „Noci s Andersenem.“ Jedná se o akci, do které se zapojuje několik stovek knihoven i škol nejen v České republice, ale i v jiných evropských zemích. V letošním roce se této kouzelné noci účastnilo více než 98 000 mladých čtenářů.
Adresa
Dolní Dobrouč 423
561 02 Dolní Dobrouč